آیا من هم می توانم …

سلام خدمت همه عزیزان، امیدوارم هر جا که هستید شاد و تندرست باشید. امروز قصد دارم در مورد شرایط کار آفرینی صحبت کنم و اینکه آیا همه افراد جامعه می توانند کار آفرین باشند یا نه؟

… همانطور که می دانید همه ما انسان ها با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام از ما به نوبه خود دارای مزایا و معایبی هستیم. ممکن است فردی اراده قوی داشته باشد ولی فردی دیگر اراده ضعیف، فردی خلاقیت زیاد و فردی دیگر خلاقیت کم اما نکته مهمی که وجود دارد این است که این تفاوت ها در هر موردی که باشند، کم یا زیاد همه ما از نعمت داشتن ویژگیهای خاص و موثر برخورداریم .

ممکن است فردی به لحاظ شرایط محیطی خوبی که داشته خلاقیت و اراده اش قوی تر شده و یا بعضی از افراد هم در محیطی بزرگ شده اند که هیچ یک از توانایی هایشان رشد خوبی نداشته… اما همانطور که گفتم مهم نیست، کم یا زیاد ولی همه ما به نوعی از استعداد های خاصی در درونمان بهره مند هستیم.

حال اینکه چرا این استعدادها در درون ما به اندازه کافی رشد نکرده اند در این مرحله مهم نیست. ملاک، امروز ماست که می خواهیم بدانیم آیا با وضعیتی که داریم می توانیم برای خود کسب و کار پردرآمدی راه اندازی کنیم یا نه… دوستان! با کمی مطالعه از گذشته افراد موفق و مشهور در جهان، قطعا خواهید فهمید که جواب این سوال بله است، چون انسان اشرف مخلوقات است و ذهن و مغز بسیار قدرتمندی دارد طوری که می تواند به یکباره در همه ی جنبه های زندگی تغییر ایجاد کرده و از چهار چوب باورهای منفی خود خارج شود.

اما چه چیزی باعث می شود اینگونه افراد به یکباره تغییر کرده و بدون اینکه به نداشته هایشان فکر کنند، با قدرتی شگفت انگیز در کارشان موفق می شوند؟ و اینکه آیا ما هم می توانیم شرایطی ایجاد کنیم که مثل آنها در زندگیمان موفق شویم یا نه؟ در جواب باید بگویم بله می توانید… فقط نیاز به انرژی دارید همین…

از نظر من هر انسانی که می تواند ببیند، بشنود، حرف بزند، فکر کند و تصمیم بگیرد، قطعا می تواند یک کارآفرین موفق و ثروتمند شود… چون شما با همین توانایی های اولیه ای که دارید می توانید چنان انرژی قدرتمندی را در ذهن خود ایجاد کنید که به همه ی خواسته های خود برسید.

شاید نتوانید باور کنید ولی واقعیت این است که همه استعدادهای ما مثل دانه ای هستند که نیاز به توجه و آبیاری دارند تا بتوانند رشد کرده و به ما در راستای رسیدن به اهدافمان کمک کنند. حال سوالی که پیش می آید این است که چگونه این انرژی را در درونمان ایجاد کنیم.

اگر پاسخ آن را بشنوید قطعا تعجب خواهید کرد… با استفاده از قدرت فکر کردن، به همین راحتی…

قدرتی که همه شما آن را دارید و میلیون ها بار از آن استفاده کرده اید. با درست فکر کردن به خواسته ها و اهدافی که می خواهید به آنها برسید، چنان انرژیی در درون شما ایجاد خواهد شد و چنان انگیزه قدرتمندی به دست خواهید آورد که دیگر واژگان “نمی توانم و نمی شود” از لغت نامه زندگیتان حذف خواهند شد.

اما بسیاری از افراد حتی جرأت فکر کردن به خواسته هایشان را هم ندارند و همیشه در چهار چوب باورهای منفی خود گرفتار شده اند. دوستان عزیز جرأت داشته باشید و به بهترین ها فکر کنید چون شما انسان هستید و لایق رفاه و آرامش، قطعا ذهن شما به افکار شما پاسخ خواهد داد و چنان انرژی و انگیزه ای را در درونتان ایجاد خواهد کرد که با قدرت بلند شوید و به سوی آرزوهایتان گام بردارید.

راز پیچیده ای در کار نیست و همه چیز از یک فکر آغاز می شود.

در پایان اگر دوست دارید بدانید که یک کارآفرین موفق خواهید شد یا نه همین الان بلند شوید و بدون محدودیت آرزو های خود را بنویسید، بعد چشمهای خود را ببندید و به داشتن آنها فکر کنید… اگر توانستید این کار را انجام بدهید، پس می توانید، ولی اگر نتوانستید آنقدر تلاش کنید که فکر کردن و تصویر سازی را یاد بگیرید.

شادو تندرست باشید.

استاد مهدی رمضانی