جدا کردن موضوع ثروت از ثروتمندان

بسیاری از باورهای منفی ما در بحث ثروت و موفقیت، به عدم جداسازی کلمه ثروت از ثروتمندان برمی‌گردد. این موضوع به ‌قدری مهم است که تصمیم گرفتم در این مقاله به صورت کوتاه و مختصر به آن اشاره‌ کنم.

حجم زیادی از باورهای منفی ما در بحث ثروت و موفقیت به عدم جداسازی کلمه ثروت از ثروتمندان باز می‌گردد این در حالی است که بسیاری از آن‌ها می‌توانستند با یک تعریف کوچک و ساده در مورد جداسازی ثروت از ثروتمندان، وارد ذهن ما نشوند. با دیدن این ویدیو، خیلی از سؤال‌های انباشته ‌شده در ذهنتان به صورت اتوماتیک پاسخ داده خواهند شد، همچنین بدون اینکه بفهمید بسیاری از باورهای منفی شما را در دم نابود خواهیم کرد.

خوب، بپردازیم به بحث جداسازی ثروت از ثروتمندان. دوستان توجه کنید که ثروت یک دارایی بسیار عالی و لذتبخش است که می‌تواند شامل هر چیزی باشد مثل پول نقد، دارایی‌های مادی، معنوی، اجتماعی، شخصیتی و غیره، اما نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که ثروت می‌تواند در اختیار هر انسانی، با هر شخصیتی قرار بگیرد و معلوم نیست این شخص در چه راستایی، و با چه انگیزه و هدفی از آن استفاده کند. اگر ثروت را به عنوان یک خودرو در نظر بگیریم، هر شخصی در هر کجای دنیا با هر شخصیت و تربیتی که دارد می‌تواند صاحب آن باشد حال اگر شما در خیابان خودرویی را در حال تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی ببینید، آیا خودرو را مقصر می‌دانید یا راننده را؟ قطعا راننده خودرو مقصر است. چون خود ماشین اختیاری از خود ندارد و کاملاً تحت اختیار تصمیمات راننده است.

دوستان خوب دقت کنید… اکثر باورهای منفی ما از ثروت، به رفتارهای شخصی ثروتمندان باز می گردد.. نه خود ثروت.. متأسفانه عدم تفکیک مفهوم ثروت از ثروتمندان باعث شده که همه‌ی این باورهای منفی به‌ پای ثروت نوشته ‌شوند و مانع رسیدن ما به این موهبت زیبای الهی گردند. نه ‌تنها در مورد ثروت بلکه در اکثر زمینه‌های دیگر زندگی نیز این اتفاق رخ داده است، ولی ما کاملا از آنها بی خبریم. حال نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که اگر ثروت و ثروتمندان را بد بدانید، ذهن محافظ شما برای حفاظت از شما در مقابل بد بودن، هیچ وقت اجازه ثروتمند شدن را به شما نخواهد داد بنابراین از این‌ پس هر زمان که شخص ثروتمندی را دیدید که اخلاق ناپسندی دارد، آن را به ثروت ربط ندهید بلکه به خود بگویید ثروت بسیار خوب و عالی است و هیچ ربطی به شخص استفاده کننده از آن ندارد. البته ریشه این باور ها هم به زمان های بسیار دوری باز می گردد، جایی که افراد ثروتمند ظلم های زیادی به مردم عادی می کردند و باعث شده اند که اکثر انسانها “ثروت زیاد” را عامل این ظلم ها بدانند.

از شما می خواهم که اگر ثروتمند هستید و یا می خواهید در آینده ثروتمند شوید لطفا مراقب رفتار های خود باشید و کاری نکنید که این برداشتها و باورهای بد از ثروت، به نسل های بعدی انتقال یابد مخصوصا مراقب باشید پیش کودکانتان در مورد بدیهای ثروتمندان صحبت نکنید. حتما به آنها توضیح دهید که رفتار های بد بعضی از ثروتمندان هیچ ربطی به خود ثروت ندارد و تا جایی که می توانید حقیقت پاک بودن ثروت و مزایای خوبی که دارد را به آنها آموزش دهید تا در آینده زندگی خوب و آرامی را تجربه کنند.

بنابراین اگر دوست دارید زمانی ثروتمند شوید اولا رفتار های شخصی ثروتمندان را به پای ثروت ننویسید، دوما، نسبت به ثروتمندان نظر خود را عوض کرده و هیچ گاه پشت سر آنها به بدی یاد نکنید چون جایگاهی که آنها دارند، به نوعی همان جایگاه،،، آینده شماست.

امیدوارم همیشه ثروتمند، شاد و مهربان باشید.

درود بر شما

استاد مهدی رمضانی