شناسنامه جدید خود را صادر کنید

موضوع بحث امروز ما صادر کردن شناسنامه جدید برای خودمان است. می خواهم به شما بگویم که شناسنامه جدید چی هست، چطور نوشته می شود و چرا انقدر در مسیر زندگی و ثروتمند شدن ما تاثیر بسزایی دارد؟!

شناسنامه جدید : مجوز ورود به دنیای ثروتمندان

همانطور که می دانید شناسنامه ‌ای که الان در اختیار دارید زمانی صادر شده است که شما به دنیا آمده بودید و اطلاعات زیادی  از این جهان هستی نداشتید. فقط کافی بود همه بدانند که نام شما چیست و از کدام خانواده هستید. در کدام شهر و در چه تاریخی به دنیا آمده اید، اما الان شما ده ‌ها سال است که در این دنیا زندگی می‌کنید و اطلاعات بسیار زیادی از خود و جهان هستی دارید. توانایی ها و مهارت های بی شماری به دست آورده اید، شکست ها و پیروزی های زیادی را تجربه و اطلاعات فراوانی درباره محیط اطرافتان کسب کرده اید. به نظر من الان این اطلاعات شماست که شما را به دیگران معرفی می کند، همچنین اطلاعات شماست که مشخص می کند چه نوع آینده ای و با چه کیفیتی خواهید داشت. پس وقت آن رسیده که شما شناسنامه جدیدی برای خود صادر کرده و بدانید که واقعاً چه کسی هستید و به کجا خواهید رسید.

همین الان قلم و کاغذ را بردارید و شروع کنید به نوشتن. خوب همانطور که می بینید فرم شناسنامه جدید از نه قسمت تشکیل شده است. قسمت اول اطلاعات مربوط به شناسنامه قدیمی شماست، قسمت دوم جای عکس و قسمت های سوم تا نهم مربوط به خصوصیات فردی شماست… برای تکمیل این فرم حتما به اتاقی ساکت بروید و روی زمین یا صندلی بنشینید، چشم های خود را ببندید و بدن خود را کاملا شل و آرام کنید بعد سه نفس عمیق بکشید. یعنی در عرض هفت ثانیه از بینی خود هوا را به درون ریه بکشید، هفت ثانیه آن را نگه دارید و در عرض هفت ثانیه به آرامی از طریق دهان هوا را خارج کنید… بعد از کمی آرامش ذهنی و جسمی چشم های خود را باز کرده و نوشتن را شروع کنید.

… ابتدا اطلاعات مربوط به شناسنامه قدیمی، همچنین شغل پدر و مادر خود را به ترتیب بنویسید. در ستون اول توانایی ها، در ستون دوم دارایی ها، در ستون سوم خوبی‌ها، در ستون چهارم بدی‌ها، در ستون پنجم علایق، در ستون ششم نفرت‌ها و در ستون هفتم ترس‌های خود را بنویسید.

شما باید همه ستون های مربوط به خصوصیات فردی خود را در پنج بعد زندگیتان تکمیل کنید. بعد شغلی و مالی، خانوادگی، جسمی، روحی و اجتماعی. اصلا عجله نکنید، به ذهن خود فرصت کافی دهید تا همه اطلاعات را برای شما نمایش دهد… سعی کنید همه واقعیتها را در مورد خودتان بنویسید و هیچ چیز را پنهان نکنید… از داشتن نقطه ضعف ها، ترسها و نفرت های خود اصلا ناراحت نباشید و با آنها نجنگید زیرا آنها نیز جزئی از وجود شما هستند و باید قبولشان کنید. به زودی خواهید فهمید که مجوز ورود به دنیای کارآفرینی و ثروت از طریق همین شناسنامه جدید صادر خواهد شد…

پس از اتمام این شناسنامه بی نظیر و جدید، شما کسی را جلوی خود می بینید که واقعا تا به الان به او توجه نکرده بودید. حال دیگر تنها نیستید و شخصیتی که روبروی شماست همیشه در کنار شما بوده و همراهیتان خواهد کرد.

یادتان باشد هیچ انسانی کامل نیست، پس هر جور که هستید خودتان را قبول کرده و به مرور زمان روی همه موارد یادداشت شده خود کار کنید. یکی از خصوصیات مهم این شناسنامه، نقش آفرینی در تصمیم گیری های شما خواهد بود، به طوری که در هر مورد از اتفاقات زندگی وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید قطعا باید به آن مراجعه کرده و طبق اطلاعاتی که دارید آن موضوع را بررسی کرده و تصمیم نهایی خود را بگیرید.

مثلا وقتی ایده بسیار خوبی برای کار آفرینی و کسب ثروت به ذهنتان می رسد و شما شدیداً ذوق زده می شوید تا آن را شروع کنید باید قبل از هر کاری به سراغ شناسنامه جدیدتان رفته و با خودتان مشورت کنید و ببینید آیا این کار با خصوصیات درونی و بیرونی شما سازگاری دارد یا نه؟ آیا علاقه ای به این کار دارید یا فقط به خاطر پول و کسب درآمد به سمت آن می روید. و اینجاست که گاهی هیجان شما کم می شود و می بینید که نه اصلا این کار با شخصیت وجودی شما هیچ رابطه ای ندارد،،، در این حالت یا باید ایده تان حذف شود و یا باید شخصیتتان تغییر کند.

مثال دیگر اینکه اگر شخصی به شما پیشنهادی بدهد و یا از شما خواسته ای داشته باشد، حتما قبل از جواب دادن با خودتان مشورت کنید. مثلا طبق شناسنامه جدید، می بینید یکی از ضعف های شما زودباوری و خجولی است. پس با علم بر این ضعف به سراغ افراد دیگر می روید و با آنها نیز در مورد این پیشنهاد یا خواسته مشورت می کنید. این کار باعث می شود هیچ وقت به دردسر نیفتاده و سرتان کلاه نرود.

پس دوستان! چه کارآفرین بشوید یا نه حتما شناسنامه جدید خود را همین امروز صادر کرده و از این پس برای همه تصمیم گیری های خود از آن استفاده کنید.

امیدوارم همیشه شاد و پیروز باشید.

درود بر شما

استاد مهدی رمضانی