مدیریت آرزو ها

به نام خداوند مهربان، همراهان عزیز سلام، امروز قصد دارم در مورد صف آرزوها با شما صحبت کنم. موضوعی که علت بسیاری از آشفتگی های ذهنی، سردرگمی ها، بی حوصلگی ها و همچنین یکی از عوامل مهم در هدر رفتن انرژی درونی ماست.

در زمان های قدیم نیاز انسان ها بسیار کم و انگشت شمار بودند طوری که به خاطر آرزو ها و اطلاعات کمی که در ذهنشان داشتند از آرامش و سلامتی بسیار خوبی هم برخوردار بودند. اما امروزه ما انسانها در جوامعی زندگی می کنیم که پر است از هزاران امکانات و شرایطی که مغز و ذهن ما با دیدن آنها و لذت های ناشی از آنها هر روز در حال دریافت و تولید چیزیست به نام آرزو…

به طوری که ما با دیدن هر صحنه زیبا و لذت بخشی آرزوی داشتن آن را می کنیم… با دیدن خودرو های لوکس، خانه های زیبا، ویلاهای شیک، زندگی های پر از رفاه، شغل های پر درآمد، لباس های بی نظیر و هزاران مورد دیگر… اما تا حالا فکر کرده اید این آرزو ها و خواسته هایی که ایجاد می شوند، چه اتفاقی برایشان می افتد؟ کجای ذهن ما قرار می گیرند و چه بلایی بر سر آنها می آید؟ یا چه بلایی بر سر ما می آورند؟ آیا نابود میشوند یا اتفاق دیگری رخ می دهد؟

درست حدس زدید… همه آن ها در صف آرزوهای ما قرار می گیرند. صفی طولانی که حاصل ده ها سال خواسته و آرزوهای بی سر و ته ما هستند و همه آنها منتظرند تا اگر زمانی شرایط مناسب بود، شما به آنها دست پیدا کنید در نتیجه بطور مداوم در حال هدر دادن انرژی ما هستند. به نظر شما الان سر صف خواسته های شما کجاست؟ اگر الان آرزویی بکنید چندمین آرزوی شما خواهد بود و چقدر زمان طول میکشد تا به اول صف بیاید و اجرا شود؟ جالب است بدانید که ذهن ما برای هر خواسته و یا آرزویی یک مسیر انرژی تعیین می کند و تا زمانی که به آن نرسیدید بی وقفه به آن خواسته انرژی تزریق می کند که باعث می شود منبع انرژی ما کاهش پیدا کند…  دقیقا مثل یک باطری… شما هر چه قدر لامپ بیشتری روشن کنید باتری زودتر تمام میشود.

 پس نتیجه می گیرم در ابتدا اولا نباید هر چیزی را که دیدید سریع آرزوی داشتن آن را بکنید، دوما مراقب حرف زدن و خواسته های خود باشید. سوما در اولین فرصت اهداف خود را بنویسید و برای آنها زمان بندی مناسبی تعیین کنید چون با این کار، شما خواسته های خود را بایگانی کرده و به مغزتان پیامی می فرستید که این خواسته ها مثلا برای سال سوم من هست، پس الان انرژی من را هدر نده. چهارما، شما بعداز برنامه ریزی و طبقه بندی خواسته های خود و تفکیک آنها برای روزها و سالهای مشخص، باعث می شوید که حداکثر انرژی شما فقط برای چند موردی که همین الان می خواهید به کار گرفته شود نه برای هزاران مورد دیگر…

در کل شما باید تقریبا برای هر دوره ۵ سال زندگی خود برنامه ریزی کرده و اهدافتان را انتخاب کنید. با این کار، شما فقط چیزهایی را که مربوط به اهدافتان هست می بینید و به تصاویر و اطلاعات غیرمرتبط توجه نمی کنید.

یک توصیه هم براتون دارم… اینکه سعی کنید هیچ وقت به خود و خواسته هاتون خیانت نکنید… مثلا شما برای ۵ سال بعد یک ماشین انتخاب کردید.. اما با دیدن یک ماشین دیگر نظرتون رو عوض میکنید، این کار درستی نیست و باعث میشه ذهن شما بیشتر سردرگم شده و انرژی زیادی از دست بدهید .

 

شادو ثروتمند باشید

استاد مهدی رمضانی